Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1211
Название: Формування деструктивних ціннісних орієнтацій українських громадян під впливом трансформаційних змін
Авторы: Гарькавець, С.О.
Ключевые слова: Соціальна психологія та психологія соціальної роботи
корупція, потреби, самоідентичність, соціально-нормативна активність, цінності.
Дата публикации: 2014
Издательство: Чернигів : ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка
Библиографическое описание: Гарькавець С. О. Формування деструктивних ціннісних орієнтацій українських громадян під впливом трансформаційних змін / С. О. Гарькавець // Вісник Чернігівського національного педагогічного університету : зб. наук. праць. – Т. 1, Вип. 121. – Чернігів : ЧНПУ, 2014. – С. 78-80. – (Серія:«Психологічні науки»).
Краткий осмотр (реферат): У статті розглядаються особливості формування особистісної системи цінностей в умовах соціальних перетворень, які відбулися в сучасній Україні. З’ясовано, що негативний вплив економічних, політичних і правових аспектів викликає виникнення деформованої системи цінностей особистості, яка виступає елементом, що породжує корупцію. На підставі ціннісно-нормативного підходу розглянутий взаємозв’язок особистості з різними аспектами її життєдіяльності. Встановлено, що корупція є явищем, яке набуло значення об’єктивної цінності для індивіда, оскільки вона проникла у всі сфери суспільного життя та здебільшого виступає чинником, який забезпечує досягнення особисто значущих цілей. Відмічено, що переплетення корупції з індивідуальними потребами та цілями діяльності суб’єкта сприяє перетворенню її в особистісну цінність, а підкріплена позитивними емоціями, корупція набуває інструментального значення та можливості визначати спрямованість активності індивіда в суспільстві. Запропоновані соціально-психологічні заходи, що можуть мінімізувати вплив корупції на економічну та соціально-нормативну життєдіяльність людини.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1211
Располагается в коллекциях:Статті

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Гарькавець_стаття_ЧНПУ.pdf394,73 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.