Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1946
Title: Основні чинники впливу на науково-технічні системи і науково-технічну діяльність в Україні
Other Titles: Основные факторы влияния на научно-технические системы и научно-техническую деятельность в Украине
Authors: Моргачов, І.В.
Моргачёв, И.В.
Morhachov, I.V.
Keywords: Науково-технічні системи
національне господарство
державне регулювання
науково-технічна діяльність
наукові організації
проектні організації
наукові роботи
науково-технічні роботи
економічні кризи
ВВП
Issue Date: 2012
Publisher: Харківський національний економічний університет, Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку Національної академії наук України
Citation: Моргачов І. В. Основні чинники впливу на науково-технічні системи і науково-технічну діяльність в Україні / І.В. Моргачов // Бізнес Інформ. – 2012. – №2. – C. 71–76.
Abstract: Метою досліджень є конкретизація особливостей впливу основних чинників на вітчизняні науково-технічні системи і науково-технічну діяльність в Україні. Визначено високий рівень інертності структури вітчизняних науково-технічних систем, що свідчить про відповідний рівень здатності пристосування до мінливих умов зовнішнього середовища. Уточнено характер взаємозв’язку реального ВВП з обсягами виконаних наукових і науково-технічних робіт, а також останніх з обсягами їх фінансування. Доведено, що темпи зміни обсягів науково-технічних робіт мають випереджаючий характер відносно ВВП. Конкретизовано, що економічні кризи більш негативно впливають на науково-технічну діяльність, ніж політичні.
Description: Для удосконалення державного регулювання вітчизняних науково-технічних систем і науково-технічної діяльності в країні важливо визначити основні відповідні чинники впливу, а також особливості такого впливу. Дослідження цих чинників можливо за даними статистики, що об’єктивно відображає тенденції і події минулого. На основі таких досліджень можна прогнозувати розвиток певних закономірностей і причинно-наслідкових зв’язків і на майбутнє. До того ж, часто умови майбутнього ідентичні умовам діяльності минулого або відрізняються несуттєво. Однак основні економічні закони є об’єктивними і не залежать від часу проведення досліджень. Інша річ, що ці закони в різних періодах часу можуть мати різний прояв і результат.
URI: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1946
ISSN: 2222-4459
Appears in Collections:Статті
Моргачов Ілля Вікторович
Авторські публікації науковців

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
business-inform-2012-2_0-pages-71_76 (1).pdf344,25 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.