Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1971
Title: Особливості державного регулювання діяльності проектних організацій України
Other Titles: Особенности государственного регулирования деятельности проектных организаций Украины
Authors: Моргачов, І.В.
Моргачёв, И.В.
Morhachov, I.V.
Keywords: проектні організації
національне господарство
науково-технічна діяльність
державне регулювання
науково-технічний розвиток
науково-технічна політика
механізм реалізації державної науково-технічної політики
Issue Date: 2007
Publisher: Дніпропетровський національний університет
Citation: Моргачов І.В. Особливості державного регулювання діяльності проектних організацій України / І.В. Моргачов // Економіка: проблеми теорії та практики. – 2007. – Випуск 233 (Том V). – С. 1350 – 1358.
Abstract: В статті визначені особливості державного регулювання діяльності проектних організацій України. В результаті проведених досліджень визначено: особливості державного регулювання діяльності проектних організацій України; тенденція на зменшення масштабів цих організацій. Ця тенденція є негативною стосовно впливу на науково-технічний потенціал відповідних організацій, що потребує перегляду застосування методів державного регулювання діяльності останніх.
Description: Рівень використання й розвитку науки і техніки в країні та рівень її економічного становища є взаємозалежними. Підвищення першого впливає на збільшення останнього та навпаки. Передумови зростання відповідних рівнів в тому числі створює державна науково-технічна політика та механізм її реалізації. Удосконалення цієї політики та відповідного механізму дозволить інтенсифікувати науково-технічний розвиток країни, що робить актуальним дослідження за напрямком. Однак для розробки положень удосконалення відповідних політики та механізму необхідним є визначення особливостей державного регулювання тих об’єктів, які, в свою чергу, впливають на рівень використання й розвитку науки і техніки в країні. Такими об’єктами впливу при реалізації державної науково-технічної політики повинні бути проектні організації України та їх діяльність. Незважаючи на бурхливий розвиток ринкових відносин в Україні роль державного впливу на національне господарство залишається важливою. Ця важливість обумовлена наявністю певних вад ринкового механізму регулювання економіки країни.
URI: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/1971
Appears in Collections:Статті / Інститут економіки і управління
Моргачов Ілля Вікторович
Авторські публікації науковцівItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.