Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2874
Title: Соціально-психологічна підтримка особистості похилого віку
Other Titles: SOCIO-PSYCHOLOGICAL PERSONALITY SUPPORT ELDERLY
Authors: Ткаченко, Н.Э.
Ткаченко, Н.Е.
Почтарьова, О.Е.
Федорова, О.В.
Keywords: старіння
особистість
адаптованість
соціально-психологічна підтримка
Issue Date: 2018
Publisher: Східноукраїнський національний унівесритет імені Володимира Даля
Citation: Почтарьова О.Е., Федорова О.В., Ткаченко Н.Е. Соціально-психологічна підтримка особистості похилого віку, Вісник СНУ ім. В.Даля, 2018. № 3(47), Том 2. С. 125-133.
Abstract: В статті представлено особливості соціальної роботи з людьми похилого віку. Досліджено соціально-психологічні аспекти людей похилого віку та проблема адаптації особистості до старіння. Проводиться аналіз змін, які відбуваються в соціальному, культурному, соціально-психологічному розвитку. Розкрито зміни пріоритетів цінностей, перспектив трудової діяльності, способу життя і спілкування, які відбуваються з людиною в процесі старіння. Висвітлено головні проблеми які супроводжують життя людей похилого віку. Йдеться про психологічні зміни особистості та готовності до нового статусу в суспільстві. Показано, що наслідком старіння є зміна соціального статусу людини. Соціологи називають старіння зміною ролі й становища індивіда його статусу, що проходить через усе життя.
Description: Проаналізувавши старість як соціальну та наукову проблему можна зробити висновок, що люди похилого віку зіштовхуються з багатьма проблемами, які залежать від економічного, побутового, психологічного, медичного, соціального обслуговування. Також для людей похилого віку характерною є проблема соціальної ізоляції, страждання від самотності, нерозуміння оточуючих через їхні звички та небажання їх змінювати. Важливим напрямом подальших досліджень є вивчення особливостей динаміки та шляхів соціальної реадаптації осіб з особливими потребами та осіб, які перебувають у особливих умовах життєдіяльності (обмеження чи позбавлення волі). Серед перспективних напрямів подальших досліджень даної проблеми вважаємо також розробку теоретичних основ психологічно обґрунтованої загальнодержавної системи соціальної реадаптації особистості та внесення кардинальних змін у програми підготовки психологів, соціальних працівників та інших фахівців, що мають працювати з соціально дезадаптованими особами.
URI: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/2874
ISSN: 2219-2654
Appears in Collections:Статті / Інститут економіки і управління
Ткаченко Наталія Ернстівна

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Статья Ткаченко Том 2.pdf161,4 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.