Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/3761
Title: Форми віктимності особистості у ранньому юнацькому віці
Other Titles: Віктимологія та психологія жертви
Authors: Гарькавець, С.О.
Keywords: віктимологія, соціальна психологія, вікова психологія
акцентуації характеру, віктимність, депресивна особистість, істероідна особистість, особистість з нав’язливістю, страх, шизоїдна особистість, юнацький вік
Issue Date: Dec-2020
Publisher: Вид-во СНУ ім. В. Даля
Citation: Гарькавець С. О. Форми віктимності особистості у ранньому юнацькому віці // Теоретичні і прикладні проблеми психології : зб. наук. праць Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. Сєвєродонецьк: Вид-во СНУ ім. В. Даля, 2020. №3 (53). С. 62-78.
Abstract: У статті розглянута проблема віктимності особистості раннього юнацького віку. Аналізуються чотири форми віктимності, що виникають на підставі продукування чотирьох основних форм страху: віктимність шизоїдної особистості, віктимність депресивної особистості, віктимність особистості з нав’язливістю та віктимність істеричної особистості. Зазначено, що стрижневою основою формування особистості у юнацькому віці є пошук соціальної орієнтації, усвідомлення себе часткою соціальної спільноти, вибір цілей майбутнього та засобів їхнього досягнення. Формування відбувається не тільки з середини, але й на підставі зовнішніх впливів, що породжують різні форми індивідуальної активності, які далеко не завжди можуть бути продуктивними та мати достатньо низький рівень віктимної модуляції. З’ясовано, що юнакам з шизоїдним та істероідним типами акцентуації характеру властива віктимна поведінка агресивної, активної та некритичної форм прояву. У сенситивних і психастенічних юнаків, як правило, переважає пасивна віктимна поведінка.
URI: http://dspace.snu.edu.ua:8080/jspui/handle/123456789/3761
Appears in Collections:Гарькавець Сергій Олексійович

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Гарькавець_Віктимність_08.2020.docx55,76 kBMicrosoft Word XMLView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.