eEastUkrNUIR

Інституційний репозитарій Східноукраїнського національного університету

імені Володимира Даля


Інституційний репозитарій eEastUkrNUIR - це електронний архів відкритого типу, реалізований на вільному програмному забезпеченні DSpace, що накопичує електронні повнотекстові документи наукового та методичного призначення, створені працівниками будь-якого структурного підрозділу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, аспірантами, магістрантами чи студентами університету.

Інституційний репозитарій призначений для накопичення, систематизації та зберігання в електронному вигляді інтелектуальних продуктів університетської наукової спільноти, надання безкоштовного відкритого доступу до них засобами Інтернет-технологій, поширення цих матеріалів у світовій науково-освітній простір.

Репозитарій формується та функціонує відповідно до Положення про інституційний репозитарій (електронний архів відкритого доступу) наукових публікацій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. (Положення)

Розміщення електронних публікацій проводиться методом самоархівування із дотриманням вимог, визначених Положенням про інституційний репозитарій.

Як зареєструватися та розмістити публікацію в інституційному репозитарії eEastUkrNUIR Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (Інструкція)

Документи, що розміщено в репозитаріі, є складовою частиною фонду електронних документів Наукової бібліотеки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Якщо при роботі з електронним архівом EastUkrtNUIR виникають проблеми, звертайтеся на корпоративний канал підтримки: support@snu.edu.ua, платформу технічної підтримки hesk.snu.edu.ua або через форму зворотного зв'язку (внизу сторінки).

 

Communities in DSpace

Select a community to browse its collections.

Now showing 1 - 5 of 9

Recent Submissions

Item
Психологія насилля: булінг, мобінг та їхні різновиди у сучасному світі
(СНУ ім. В. Даля, 2024) Гарькавець, С.; Волченко, Л.; Harkavets, S.; Volchenko, L.
У навчальному посібнику представлені теоретико-методологічні та практичні підходи щодо розуміння насилля як психологічного феномену, який має множину форм своєї інсталяції. Зроблений акцент на проявах булінгу, мобінгу та їхніх різновидах, що мають поширення у сучасному світі. Розглядаються особливості попередження проявів насилля у навчальних закладах, установах та організаціях, надання психологічної допомоги жертвам цькування, переслідування та жорсткого поводження. Для здобувачів вищої освіти, аспірантів, викладачів, психологів, педагогів, соціальних вихователів та інших фахівців, які вивчають та досліджують феноменологію насилля, різні його види та форми, здійснюють практичні заходи щодо їхнього попередження, подолання та надання допомоги тим, хто її потребує.
Item
Авторський журналістський проєкт «Екологічна спадщина України: виклики в умовах війни»
(СНУ ім. В. Даля, 2025) Ткаченко, Ілона Геннадіївна; Зайцева, Станіслава Станіславівна; Ткаченко, І. Г.; Зайцева, С. С.
У першому розділі досліджено сучасні підходи до висвітлення екологічної тематики в медіа. Схарактеризовано особливість екологічної журналістики: жанрові та стилістичні аспекти. Висвітлено війну як новий контекст для екологічної проблематики: досвід українських і світових медіа. Аналіз кращих практик подібних журналістських проєктів у національному та міжнародному медіапросторі. У другому розділі описано авторський журналістський доробок, зокрема висвітлена екосистема до та після дій країни-агресорки, що знайшло відображення у семи авторських публікаціях про екологію регіонів України: Луганщини, Донеччини, Одещини, Херсонщини, Запорізької та Дніпропетровської областей. Визначено авторську ідею, структуру, жанрову палітру, оформлення, зображальний матеріал та особливості аудиторії проєкту.
Item
Фінансові механізми розвитку економіки в умовах нестабільності : тези доповідей ІV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, 13-14 квітня 2017 р.
(СНУ ім. В. Даля, 2017)
У збірнику подано тези доповідей учасників ІV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Перспективи розвитку фінансової системи України» 13-14 квітня 2017 року. На конференції було розглянуто широке коло питань, пов’язаних із дослідженням проблем, потенціалу та напрямків розвитку фінансової системи України. Матеріали номеру друкуються мовою оригіналу
Item
Фінансові механізми розвитку економіки в умовах нестабільності : тези доповідей ІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції, 27-29 березня 2016 р.
(СНУ ім. В. Даля, 2016)
У збірнику подано тези доповідей учасників ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Фінансові механізми розвитку економіки в умовах нестабільності», яка відбулася у м. Сєвєродонецьк 27-29 березня 2016 року. На конференції було розглянуто широке коло питань, пов’язаних з модернізацією фінансово-кредитної системи. Матеріали номеру друкуються мовою оригіналу
Item
Дослідження питання структури системи керування строком експлуатації транспортних засобів
(СНУ ім. В. Даля, 2021) Павленко, В. М.; Медведєв, Є. П.; Мануйлов, В. М.; Черненко, П. В.
Транспортний засіб, будучи об'єктом значної небезпеки, не допускає порушень регламентів його експлуатації, що призводять до зниження рівня екологічної та конструктивної безпеки. Крім того вузли, агрегати та системи, що підвищують безпеку, ускладнюють конструкцію та підвищують вартість підтримки його у справному стані, при цьому значно підвищується вартість запасних частин та комплектуючих. Обслуговування даних агрегатів знижує значення важливого показника – ремонтопридатність. Науковий підхід до методів проектування, технічного забезпечення, керування, планування та контролю процесів функціонування транспортним засобом призводить до необхідності не формального обмеження тимчасових термінів існування, а цілеспрямованого обґрунтованого керування термінами його технічної експлуатації. Підхід визначення оптимального терміну експлуатації транспортного засобу має забезпечити можливість визначення відповідності якості виробу та сучасним вимогам середовища експлуатації за рядом конкретних критеріїв: надійність, конструктивна та екологічна безпека. Досліджувана у роботі система управління терміном служби ТЗ більш орієнтована на визначення оптимальної тривалості збереження його основного показника якості чи групи якостей за умов динамічного зміни стану довкілля. Зрештою у роботі дійшли до того що, тривалість виробництва та термін експлуатації виробу сприяє як оновленню будь-якого транспортного парку і підвищення продуктивність роботи, а й створюється передумова заміни відповідно рівню виробництва та вимогам середовища експлуатації. Як рекомендація в майбутньому слід користуватися такою структурою та терміном експлуатації ТЗ: визначення оптимальних термінів експлуатації ТЗ, що відповідають регулюванню амортизаційних відрахувань, організація виведення з експлуатації та введення в експлуатацію нових ТЗ, що забезпечують реалізацію для власника або підприємства раціональних умов функціонування.