Наукові вісті Далівського університету № 16

Permanent URI for this collection

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 10 of 10
  • Item
    Підвищення надійності і технологічності прокладки зовнішніх трубопровідних мереж.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Уваров, П. Є.; Шпарбер, М. Є.
    Розглянуто системний підхід до вирішення проблеми забезпечення якості будівельної продукції. Виділено фактори, що впливають на якість будівельних робіт. Розроблено структуру елемента бездефектності при проектуванні і виробництві робіт. Запропоновано організаційно-технологічна модель бездефектного виробництва будівельно-монтажних робіт.
  • Item
    Сучасні проблеми рециклінгу вторинних будівельних ресурсів.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Уваров, П. Є.; Татарченко, Г. О.; Шпарбер, М. Є.
    Наводяться результати інформаційно аналітичних досліджень, розглядаються принципи формування комплексних завдань з обґрунтуванням та ре комендаціями необхідності розробки державної комплексно цільової програми вирішення проблеми «організації та управління переробкою та вторинного застосування будівельних відходів, одержуваних від виведення з експлуатації і підлягають ліквідації будівель і споруд
  • Item
    Аналiз проблем сучасних мереж Інтернет.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Татарченко, З. С.; Скарга-Бандурова, I. С.
    У статті розглянуті проблеми, пов'язані з функціонуванням сучасних Інтернет мереж. Виявлено проблеми, які ведуть до погіршення якості мереж, зміни в системі зв’язків і економічних та соціальних наслідків цих змін. Також представлені заходи щодо раціонального використання діючих елементів інформаційного каркаса, рекомендовані дії для покращення/зміни IT-мереж адаптованих до існуючих умов використання інформаційних ресурсів. Показано, що значну роль в покращенні мереж повинні зіграти розподільні мережі.
  • Item
    Завдання містобудівного розвитку житлового середовища. Наукові вісті Далівського університету. 2019. № 16.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Соколенко, В. М.; Черних, О. А.; Соколенко, К. В.
    Виконано аналіз загальних питань містобудівного розвитку житлоого середовища міст Луганської області у сфері комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду. Визначено головні цілі та напрями реалізації плану сталого розвитку міст.
  • Item
    Аналіз ситуації с балконами в місті Лисичанськ и спосіб рішения цієї проблеми за допомогою французких балконів.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Симонов, С. І.; Усліста, В. А.; Лищенко, О. П.
    У статті наведено аналіз ситуації з балконами житлових будинків в місті Лисичанськ, розглянуто вітчизняний і зарубіжний досвід в області обстеження стану балконів. Проаналізовано основні причини, що призвели конструкції балконів житлових будинків в аварійному стані. Запропоновано метод вирішення цієї проблеми за допомогою улаштування французьких балконів. Проаналізовано як позитивні, так і негативні сторони пропонованого методу. Пропонується послідовність виконання робіт з усунення дефектів балконів.
  • Item
    Екологічність уявна і реальна будинків із соломи.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Піддубний, С. В.; Соколенко, К. В.
    Виконано аналіз доцільності застосування соломи як екологічно чистого матеріалу для стін житлового будинку. Сформульовано основні недоліки при експлуатації таких будівель в порівнянні з традиційними матеріалами. Досліджено вплив зовнішнього середовища на експлуатаційні властивості стін з соломи, зокрема вплив вологості на розвиток цвілевих і грибкових проявів . Окремо досліджена вогнестійкість будинків з соломи. Обґрунтована доцільність застосування соломи в якості матеріалу для стін житлового будинку.
  • Item
    Ітеративно-зворотне розв’язання «надскладних» проблемних ситуацій мережевого планування з недетермінованою множиною робіт на прикладі складання адаптивного плану навчального процесу.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Кривуля, П. В.; Тіщенко, С. Ф.
    Рекомендації планування й організації навчання за допомогою мережевого планування вимагають ревізії, оскільки в сучасних умовах необхідності забезпечувати адаптованість і адаптивність здобувачів вищої освіти вимагає опанування ними потенційного необмеженого обсягу фундаментальних і прикладних знань. При цьому існуючі моделі і методи мережевого планування не виділяють класу моделей з недетермінованою множиною робіт, що потребують впорядкування. В роботі запропоновано напрямок розв’язання такого методологічного недоліку дозволу «великих» проблемних ситуацій за допомогою використання обґрунтувань інституційного обумовлених термінів обмеження критичного шляху і подальшого ітеративно-зворотного вирішення завдань мережевого планування.
  • Item
    Стан та перспективи розвитку промислової електроенергетики.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Капліна, С. Г.
    В усьому світі спостерігається тенденція щодо змін у підходах до формування енергетичної політики держав: здійснюється перехід від застарілих моделей функціонування енергетичного сектору, в якому превалювали великі виробники, видобувне паливо, неефективні мережі, недосконала конкуренція на ринках природного газу, електроенергії, вугілля – до нової моделі, в якій створюється більш конкурентне середовище, вирівнюються можливості для розвитку й мінімізується превалювання одного з видів виробництва енергії або джерел та шляхів постачання паливних ресурсів. Разом з цим віддається перевага підвищенню енергоефективності й використанню енергії з альтернативних та відновлюваних джерел. Крім того, одним із пріоритетів глобального розвитку енергетики є запровадження заходів із запобігання та адаптації до зміни клімату.
  • Item
    Аналіз якості електропостачання та причин відключень споживачів електроенергії підконтрольної частини Луганської області.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Жидков, А. Б.; Без’язичний, С. В.
    В статті викладено результати аналізу якості електропостачання та основних причин відключень споживачів електроенергії на підконтрольній частині Луганській області на підставі обробки статистичних даних Луганської енергетичної системи. Запропоновано сегментацію відключень в залежності від типу населених пунктів, напруги в мережі та причини виникнення перерви в електропостачанні і проведено аналіз окремо для кожного сегменту.
  • Item
    Зелені насадження міста Сєвєродонецька.
    (СНУ ім. В. Даля, 2019) Білошицька, Н. І.; Татарченко, Г. О.; Білошицький, М. В.
    У статті розглянуті проблеми, пов'язані з функціонуванням екологічного каркасу міста Сєвєродонецька. Виявлено проблеми, які ведуть до руйнування екологічного каркасу міста, деформації в системі озеленення і непоправних екологічних наслідків. Також представлені заходи щодо раціонального використання діючих елементів зеленого каркаса, рекомендовані для озеленення міста породи дерев і чагарників, адаптованих до місцевих кліматичних і ґрунтових умов. Показано, що значну роль в озелененні міста повинні зіграти вертикальне озеленення та створення садів і оранжерей на покрівлі.